Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pendler a těhotenství  (Přečteno 18044 krát)
Eleanor30



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Září 18, 2016, 09:02:25 pm »

Dobrý večer všem a předem moc děkuji za cenné rady! Minulý rok jsem začala pracovat v jedné německé firmě a dostala smlouvu na rok. Teď smlouva skončila a dostala jsem zase novou v září na rok. Jezdím do práce každý den z Čech -jsem pendler. Plánujeme s manželem dítě tady v Čechách (manžel pracuje v Čechách) a chci se poradit co bude pro mě nejlepší a jak postupovat. Mám náročnou práci takže v mém případě to bude nemoceská a rizikové těhotenství a budu doma až do porodu. Když se dozvím že jsem těhotná musím jim pry donést neschopenku a přeložit hned do němčiny že jsem těhotná co nejdříve...to na nějaký speciální papír nebo jak?Vydá mi to gynekolog?! Mám si najít někoho kdo mi to přeloží?! Dočetla jsem se, že po ukončení mé smlouvy si převedu zase vše i pojištění do Čech, ale pokud bych rodila ještě před koncem smlouvy co bych si musela povyřizovat nebo budu mít německou mateřskou nebo mám možnost přejít na českou?A rodičovská dovolená? A jak je to s pojištěním u AOK/VZP mám nárok na nějaké speciální vyšetření během těhotenství? Bude mi stačit pendlerská kartička na vše? Nejradši bych si to převedla všechno tady do Čech, kde bydlím a nekomplikovala bych to s Německem..díky moc za info!!! Eleanor30 Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |