Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Mobilní operátor  (Přečteno 150662 krát)
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Leden 05, 2016, 09:47:40 pm »

Ahoj všem, zajímalo by mě, jakou mobilní síť využíváte? Nemáte tip na něco výhodného a levného? Používám hlavně internet, sms a volání skoro vůbec. Momentálně mám Telecom, do kterýho neustále vrážim peníze, protože mi rychlý data vydržej 3 dny a pak nemam na to čekání nervy. :-D Německy moc dobře neumím a tak mě nebaví přelouskávat všechny ty nabídky. Nevím co si myslet/Nerozhodný Díky!
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 05, 2016, 11:39:57 pm »

U mobilních dat se nedoplatíš. Nejdřív se podívej do telefonu kolik jsi za poslední měsíc asi spotřebovala dat. Pokud to bude v řádů několika GB, tak lepší objednat co nejmenší tarif na mobil a k tomu objednat internet a surfovat přes wifi. Objednání ovšem trvá pár týdnů až měsíc, než ti přijdou internet domů zapnout.
V obou případech najdeš nabídky jak na měsíc, tak na 2 roky. Ideálně objednat vše jako kombi u jednoho operátora. Bez 2-roční smlouvy např. přes O2 nebo přes m-net.de, porovnej si kombi-ceny obou operátorů.

U O2 máš od 15,- VDSL + telefon flat na 3 měsíce, pak za 25,- ... bez 2 roční smlouvy! (100GB, 8 Mbit), nebo za 29,90 (300GB, 16 Mbit)
- více: http://dsl.o2online.de/provider/content/segment/anbieter/produkte/dsl-home/?exclusivId=epo2p_9x3-w_dsl-und-festnetz-o2-dsl-all-in-l

U m-net.de nejlevnější kombi od 29,90, taky bez 2 roční smlouvy (18 Mbit, neznámé data)
- více: http://www.m-net.de/privatkunden/internet-telefon/
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Leden 06, 2016, 07:53:49 pm »

a kolko terabyte mobilnych dat mesacne potrebujes? pri velkych objemoch by sa bolo dobre opytat priamo u providera, mozno ti urobi dobru cenu ...
Zaznamenáno
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Leden 06, 2016, 08:24:40 pm »

Děkuju.
V mobilu mi to ukazuje, že jsem využila 3,5 GB.
Potřebuju právě něco bez wifi, internet používám hlavně venku.
No, aspoň, že není ten net vyplej úplně a funguje měsíc, i když pomalu. Jsem hlavně na whatsappu, u kterýho to nevadí nebo googlu, kde mi to leze na nervy víc, ale budu to holt muset překousnout. :-)
Zaznamenáno
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #4 : Leden 06, 2016, 08:26:50 pm »

Rudo, to opýtání je složité, když jim nerozumim. Smích A tak by i mohli lehce využít mojí nevědomosti. Smích Ale nevadí, děkuju za radu. :-)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Leden 07, 2016, 11:20:07 am »

sie91  - a ake mnozstvo mobilnych dat teda asi mesacne potrebujes? a kolko to stoji v Cechach, nech to porovname s cenami v Nemecku ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Leden 08, 2016, 11:49:21 am »

V mobilu mi to ukazuje, že jsem využila 3,5 GB.
3,5 GB je ale opravdu hodně - opravdu přes internet posloucháš muziku, nebo několik hodin denně koukáš na videa? Jinak by to totiž také mohlo znamenat, že ten telefon dělá něco nekalého.
Samotným surfováním, Facebookem, maily a Googlem se na toli dat těžko dostaneš.

Každopádně pokud potřebuješ hodě mobilních dat, nehledej u Telecomu, to je starý solidní, ale drahý poskytovatel. Víc, než 500MB nebo 1 GB, případně 1,5 GB, ale často nevídám.

Kdyby ti nevadilo přejít do jiné sítě, pak nejlepší a nejlevnější data asi dostaneš u Eplus (dnes patří O2) nebo různých těch AldiTalků apod (kteří také fungují v této síti).
Pokud by ses do toho dala, pořádně si poskytovatele a tarif prověř (nebo nech prověřit od někoho, kdo umí německy), protože se v nich občas skrývají skrčky v podobě tichého neprodloužení "výhodného" tarifu a následného počítání dat či hovorů podle nějakého drahého "standardního" tarifu.

A podle toho, kde většinu času internet používáš, by se opravdu mohlo vyplatit pořídit si DSL (pokud jsi většin, nebo velkou část času třeba doma) a surfovat tam před Wifi. jak radil David. DSL tarify pořídíš za 20-25 EUR a nemáš s přenesenými daty starosti.

Kdyžtak napiš, kolik platíš teď a jestli bys o přechodu jinam uvažovala a můžeme se společnými silami podívat po alternativách.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #7 : Leden 08, 2016, 12:54:00 pm »

OK nevsimol som si 3,5 GB, tak zalezi co povazujes za "drahe" alebo co znamena ze sa "nedoplatis"

napr. ked chces bez zmluvy LIDL-mobile ponuka teraz D-Netz (cize kvalitativne asi najlepsiu v D) a tam allnet-flat za 19,99 € na mesiac a v tom je 1 GB ...
kedze potrebujes ca. 4 GB tak tie dalsie tri si potom musis k tomu este "doplnit" : 500 MB stoji 4,99 cize by to vyslo potom na plus ca. 30 € cize celkovo by to bolo za ca. 50 € na mesiac

je to malo alebo vela?


u t-mobile mas (zmluva na 2 roky) Tarif Magenta mobile L (Telefon- a SMS-flat) a data 4 GB prvy rok za 44,95 na mesiac , potom za 49,95 na mesiac

je to malo alebe vela? ked si to dam do nakladov tak to takmer ani nezbadam ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Leden 08, 2016, 12:54:53 pm »

a kolko by som teda dal v Cechach za take tarify ako som uviedol hore (telefon-flat a 4 GB rychlych dat mesacne) ?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #9 : Leden 08, 2016, 12:59:08 pm »

kleena - sie91 pise "Potřebuju právě něco bez wifi, internet používám hlavně venku."
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Leden 08, 2016, 03:36:50 pm »

kleena - sie91 pise "Potřebuju právě něco bez wifi, internet používám hlavně venku."
Máš pravdu, to jsem přehlédl.

Jinak například tady jsou tarify od Vodafone ya 18, resp- pod 7 s nějakým jejich bonusem, se 3 GB dat: http://www.verivox.de/mobiles-internet/vergleich/?accountingPeriod=month&onlyWithMobiledevice=false
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #11 : Leden 08, 2016, 06:26:55 pm »

V ČR jsem měla Vodafone. 1,5 GB za 699 Kč.
Zaznamenáno
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #12 : Leden 08, 2016, 06:32:13 pm »

Videa a hudbu před internet na telefonu vůbec nepoužívám právě. Spíš google - články, pinterest, whatsapp.
O tom Eplus už jsem četla a uvažovala, nevíš, jak je na tom se signálem? Protože třeba Telecom u mě na telefonu nic moc.
Teď platím měsíčně cca 50 e, takže bych určitě ráda přešla, musím ještě prolistovat smlouvu, zjistit kolik bych případně platila za ukončení atd...
Děkuju moc!! :-)




Zaznamenáno
sie91



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #13 : Leden 08, 2016, 06:35:53 pm »

Ten Vodafone vypadá taky dobře. Až budu mít víc času, tak na to mrknu.
Fakt vám děkuju!!
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #14 : Leden 08, 2016, 11:19:39 pm »

Já také, Davidovi, za přehledný příspěvek nahoře.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |