Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Převod peněz EUR<->CZK  (Přečteno 133179 krát)
mafyk



Karma: 0
Příspěvků: 51



WWW
« : Prosinec 02, 2015, 11:05:29 pm »

Zdravím,
pokud hledáte jak s minimálními poplatky převádět eura na Kč, nebo zpět, mohla by vám pomoci moje první zkušenost s https://transferwise.com. Tato firma má založené účty v různých zemích, v případě převodu z EUR na Kč funguje následovně:
  • na webu TransferWise, nebo ve velice kvalitní mobilní aplikaci zadáte z jaké měny na jakou, částku a detaily účtu příjemce (např. váš český účet)
  • převedete peníze na německý účet TransferWise, nebo zaplatíte okamžitě platební kartou
  • TransferWise si strhne poplatek 0.5 % (tedy zhruba 14 haléřů při kurzu 27 Kč za Euro
  • TransferWise převede peníze z jejich českého účtu na na účet příjemce

Celá operace u mé transakce trvala 3 pracovní dny.

Při použití odkazu na doporučení nových lidí je první transakce zcela zdarma (středový kurz) pro nové uživatele + bonus pro toho kdo doporučil -> mohu zaslat do soukromé zprávy, pokud má někdo zájem.
« Poslední změna: Prosinec 03, 2015, 12:18:30 am od mafyk » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Prosinec 02, 2015, 11:34:38 pm »

Jdi s tou reklamou víš kde.....
Zaznamenáno
mafyk



Karma: 0
Příspěvků: 51



WWW
« Odpověď #2 : Prosinec 02, 2015, 11:56:05 pm »

Tu reklamu vidíš kde? Já jsem osobně používal kreditku DKB a vybíral peníze v Česku v bankomatu -> také poměrně dobrý kurz, ale celkově to bylo nešikovné, protože je tam denní limit na výběr a peníze jsem potom ukládal v bance. Teď jsem začal používat TransferWise, zdá se mi to podstatně lepší a myslím, že se to může hodit více lidem.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2015, 12:42:14 am »

Já tu reklamu vidím tady:

"... ve velice kvalitní mobilní aplikaci ..."

Kdyby byla jakostní, napsal bys konkrétně, v čem.


"... je tam denní limit ..." Piš konkrétně kde, co, kolik, za kolik, proč atd., ať si lidé mohou udělat přesný obrázek.

Ono, kdybys to s lidmi myslel dobře, hned bys je upozornil na všechny nevýhody.

Také bys udělal přehledné srovnání se všemi ostatními službami na trhu, aby to lidé mohli zvážit a vybrat si, a sami si ověřit / přesvědčit se, jestli je to pravda.


Vypiš to tady:
« Poslední změna: Prosinec 03, 2015, 01:12:32 am od Lenke » Zaznamenáno
mafyk



Karma: 0
Příspěvků: 51



WWW
« Odpověď #4 : Prosinec 03, 2015, 01:27:11 am »

Tak ta odpověď mě pobavila, takže odpovím:

Já tu ( trapnou ) reklamu vidím tady:

"... ve velice kvalitní mobilní aplikaci ..."  Ještě že v tom alespoň není hrubka ...
ano, psal jsem to rychle, kvalitní myslím především jednoduchá a přehledná, opakované převody lze udělat za pár sekund. Poznámku o hrubce nechápu, zřejmě nějaký osobní komplex?


Kdyby byla tak "velice kvalitní", napsal bys konkrétně, v čem, a ne tyto omalovánky.


"... je tam denní limit ..." Piš konkrétně kde, co, kolik, za kolik, proč atd., ať si lidé mohou udělat přesný obrázek.
Nechápu, proč bych měl vypisovat kolik je můj denní limit na kreditní kartě DKB atd... Každopádně pro převod větších částek to nebylo zrovna nejpohodlnější řešení

Ono, kdybys to s lidmi myslel dobře, hned bys je upozornil na všechny nevýhody.
Rád se poučím jaké jsou nevýhody. Předpokládám, že si každý dokáže přečíst jak to funguje a jestli je to pro něj výhodné


Ne až na vyzvání ...

Také bys udělal přehledné srovnání se všemi ostatními službami na trhu, aby to lidé mohli zvážit a vybrat si, a sami si ověřit / přesvědčit se, jestli je to pravda.
Tak na to opravdu nemám čas a nejsem expert v této oblasti. Vím pouze, že normální bankovní převody jsou drahé a potom, že existují devizové společnosti, kde bylo potřeba sepisovat smlouvu na každou výměnu/převod. Pokud existuje lepší řešení, rád se ho tu dozvím.

Ale to už by potom pro tebe nevycházelo dobře, že ?
V popisu jsem napsal, že při založení přes ten odkaz jsou výhody na obou stranách, co je na tom divného? Podobné nabídky na získání nových zakázníků jsou téměř u všech služeb - např. DriveNow dává při založení bonusové minuty zdarma stávajícím i novým zákazníkům při doporučení a rád jsem využil odkaz od známého.


Zkus to tady vypsat:


Pěkné Vánoce a zkusím na fórum zavítat častěji, zdá se, že tu je veliká legrace.
« Poslední změna: Prosinec 03, 2015, 01:37:10 am od mafyk » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Prosinec 03, 2015, 12:21:32 pm »

No...  Mrknutí i me to pobavilo
Vyhodne vs. nevyhodne

U toho ,,draheho" bankovniho zcela obycejneho a jednoducheho bankovniho prevodu platim do ceske G.E.MoneyBank 100,-Kč poplatek za prichozi zahraniční platbu z uctu u Sparkasse.
Nic vic.
Tady bych platil z 1000,-Euro - 5Eur
Kdyz k tomu pridam i malicko min vyhodny kurz...
Dojdu k zaveru:
Je to dražší (o cca 2eura), trva to dyl (ten prevod do ČR o den), vse pres riskantního prostředníka mimo bankovni chráněny sektor a dalsi nebezpecna aplikace v mobilu...  Smích
Suma sumarum - NEDOPORUCUJI  Mrknutí
Zaznamenáno
mafyk



Karma: 0
Příspěvků: 51



WWW
« Odpověď #6 : Prosinec 03, 2015, 01:06:42 pm »

Můžeš napsat jaký kurz se použije? Mám také GE Money, ale mám zafixováno (několik let zpátky), že převod z německého na český účet byl s vysokým poplatkem a špatným kurzem, takže jsem tak peníze nepřeváděl. Pokud je to tak jak píšeš, tak je samozřejmě nesmysl používat něco jiného.
« Poslední změna: Prosinec 03, 2015, 01:07:48 pm od mafyk » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Prosinec 03, 2015, 06:13:13 pm »

Můžeš napsat jaký kurz se použije? Mám také GE Money, ale mám zafixováno (několik let zpátky), že převod z německého na český účet byl s vysokým poplatkem a špatným kurzem, takže jsem tak peníze nepřeváděl. Pokud je to tak jak píšeš, tak je samozřejmě nesmysl používat něco jiného.

Ano, nekolik let zpatky byli takove ucty prostredniku urcite v kurzu, i ja mam jeste Skril i s kartou, bez nej to DŘÍVE proste nešlo, ale to se kazdy rok meni a nejak vyvijí a dnes uz neni potreba.
Jsou dalsi, mnohem vic ověřené s historii...
Dnes jsou dobre prave ty karty, kdyz nakupujes na netu, od nekoho kdo nema moc recenzi.
Posles tam sam sobe potrebny obnos a zaplatis v e-shopu bez rizika, že Ti nekdo vyluxuje Visu, nebo Master co maz ke kontu az do limitu...
Na to se to jeste hodi.
Kolega zaplatil listky na koncert a za mesic kdyz mu prisel vypis z karty zjistil, ze mu nekdo odsal zbytek do limitu, do 2000Eur.
Drahy koncert ale k penezum zpet se uz  nedostal...

Kurz je kazdy den jiny, G.E.to meni nezávisle na narodni bance, ale ja sem spokojeny, posilam prachy kazdy mesic a kdyz porovnam ostatni, vychazi kurz nad prumerem...
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #8 : Leden 27, 2016, 02:22:10 pm »

Ahoj, já to posílám přes účet u Fio banky, poplatek je tam jenom 20Kč a kurs celkem ujde. Taky hraje roli, že vedení účtu je zdarma, takže ho mám čistě k tomuhle účelu. Zatím jsem nic lepšího nevymyslela, ale člověk stejně vždycky o část peněz přijde. Kdybyste někdo měl tip, jak vybrat z bankomatu v Německu s českou kartou, aniž by platil jako blázen, sem s ním:-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Leden 27, 2016, 06:02:34 pm »

Ahoj, já to posílám přes účet u Fio banky, poplatek je tam jenom 20Kč a kurs celkem ujde.
Pozor, kurz u FIO je naprosto strašný a poplatky bohatě vynahradí!

Pokud nepotřebuješ převádět často malé částky, ale jednou za čas si doplnit německé konto, nebo naopak převést přebytky do ČR, doporučil bych exchange.cz: je to snad jediná férová pražská směnárna a má i bezhotovostní služby. Na jejich webu najdete denní kurzy, které se středu velmi blíží a při bezhotovostním převodu aplikují na stránkách uvedené "VIP kurzy", které jsou ještě lepší.
jediná nevýhoda je poněkud "analogový" postup: je potřeba s nimi uzavřít rámcovou smlouvu (to ale lze na dálku) a každý převod nejprve dohodnout po telefonu nebo mailem, oni zašlou nabídku, pokud ji přijmete, stává se závaznou. Zákazník pak převede příslušnou částku na jejich účet (z Německa napr. je to SEPA převod zdarma) a oni potom převedou slíbenou částku na cílový účet.
Převáděl jsem přes ně deseti- i statisíce a jsem velmi spokojen!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #10 : Leden 28, 2016, 01:56:15 pm »

Anebo dřevný způsob:
jednou za čas naplnit kabelu pětieurovkami ( nebo pětistovkami - to podle toho, kolik máte místa ), převézt to do Čech, a tam v libovolné směnárně směnit. Beze strachu, kolik že si z toho bankéři ukradnou. Směnárny v Čechách jsou snad všude bez poplatku. Jen to přepadení s obuškem po cestě tu hrozí ... A na hranicích jsou prý kontroly, tak by celníci také mohli chtít nezákonný podíl.  Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Leden 28, 2016, 06:44:54 pm »

Fyzicky převod a směnárna je TOP exchange, přesně jak psal Kleena.
VIP kurz nemá konkurenci v ČR a nás to stoji cca 10min a pár km když zajedeme z plzeňské do Tesca.  Ale poboček mají vic...
Jednou sem měnil i v Liberci.
Na VIP kurz se musí měnit POPRVÉ 1000Eur, jméno už pak zůstane uložene a VIP kurz dostane každý u libovolné částky...

U libovolné směnárny ano, ale to je jako házet stokoruny do kanálu,  jak rozdílné jsou kurzy. ...
Zaznamenáno
orech



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #12 : Leden 28, 2016, 07:39:34 pm »

Já mám tady v Německu k běžném účtu zřízený účet PayPal.
Na český jsem to udělal stejně. Pošlu si z něm.účtu na svoje
 DE PayPal konto peníze v eurech, z DE PayPal konta přepošlu
peníze "přátelům,rodině" na moje CZ PayPal konto. Z toho
si pak peníze stáhnu na český účet. Vše je zdarma.
Pozn. Na jedno PayPal konto může být registrován pouze
jeden e-mail.
DE PayPal mi pošle info, že mu přišlo tolik a tolik euro,
já je převedu na CZ. Ten mi na jiný e-mail pošle zprávu, že mu přišlo tolik
a tolik korun od "mých přátel,rodiny" a co chci s tím udělat.
Převést na Vaše CZ konto? Ano,............
Celá transakce trvá asi 10 dní, ale je vše zdarma ( já dělám převody
kolem 300-500 euro, nevím zda mají poplatky při vyšších částkách).
Osobně to tak užívám a jsem spokojen.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Leden 28, 2016, 10:29:14 pm »

PayPal zní jako elegantní způsob, to je fakt. Ale ani jejich kurz není nijak dobrý. Porovnej si jednou, s jakým kurzem ti peníze převedli a jaký je v ten den kurz u ČNB, nebo pomocí Google: hledej např. "1 eur in czk".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #14 : Leden 28, 2016, 11:23:49 pm »

Prosím o nějaký konkretni příklad u toho PayPal, protože ještě před cca 2rokama byl kurz horší cca o 0.60Kc na Euru.
Díky Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |