Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nemocenská v Německu  (Přečteno 36789 krát)
maba158



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Listopad 26, 2015, 12:02:45 pm »

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit.
Jsem zaměstnán přes německou agenturu v Dürmentigentu.Delší dobu mám zdravotní potíže.Bohužel nemluvím německy a tak se k německěmu doktoru neodvažuji.Chtěl bych se nechat ošetřit v Česku.Ale nevím jak postupovat pokud lékař napíše neschopenku.Česká neschopenka asi neplatí u německých úřadů.Jak tedy postupovat?
V agentuře se ptát nechci aby mě nevyhodily.Prosím poraďte.Děkuji.
Zaznamenáno
Markéta 123



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #1 : Listopad 26, 2015, 05:53:49 pm »


 Úsměv
« Poslední změna: Listopad 27, 2015, 10:04:15 am od Markéta 123 » Zaznamenáno
maba158



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Listopad 27, 2015, 08:05:20 am »

Děkuji za Vaší odpověď.Velmi mě to pomohlo.Jen co se týče te agentury tak vše mám legalně.Nic není bokem.Ale dřou nás tady jako koně a za minimální plat.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #3 : Listopad 27, 2015, 09:52:38 am »

Záleží, jaký máš statut? Nic jsi nenapsala. Z čeho muže člověk pak čerpat aby ti odpověděl. Máš pojištění jen v Německu? Nebo jsi příhraniční pracovník? Nebo přeshraniční pracovník?  Ono to je totiž to důležité, z čeho se pak vychází. Bez info nemůžeš dostat dobrou odpověď!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Listopad 27, 2015, 01:04:03 pm »

Co je to za otázky? Samozřejmě, že můžeš odevzdat zaměstnavateli českou neschopenku, ale dám ti radu, nech jí přeložit do němčiny. Není to povinnost, ale předejdeš tím problémům. A taky počítej, že tě okamžitě vykopnou z práce. Zaměstnavatel ti uhrádí max. týdnů. Pak se budeš zpovídat německé zdravotní pojišťovně a to bude těžké.
Zaznamenáno
maba158



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Listopad 28, 2015, 01:34:21 pm »

Děkuji všem za odpovědi.Jen bych rád věděl od vás jak mám poznat typ pracovní smlouvy.Jako většina čechů co šla za prací ani já neumím německy.Pracovní smlouvu jsem dostal od české zástupkyně německé pracovní agentury.Překlad sice byl ale nic se tam neuvádělo o tom že bych byl příhraniční pracovník nebo jiný druh pracovníka.Jediné co tam bylo je to,že mě můžou poslat kamkoliv po Německu.Už teď to mám od domu v Čr 800 km do místa výkonu práce v Německu.
Co se týče smlouvy tak tu mám na 6 měsíční zkušební dobu.Pak se asi uvidí co a jak.Jinak všechny odvody jako je soc.a zdravotní mě jdou v Německu.
Ještě bych se zeptal jak je to z ochranou lhůtou po skončení prac.poměru?.Existuje v Německu něco jako u nás v Čr,že pokud onemocním po výpovědi tak nemocenská jde na původního zaměstnavatele?.Nebo tady je to vše jinak ?.
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #6 : Listopad 28, 2015, 05:52:34 pm »

tady je zvykem,tě co nejrychleji propustit,aby ti ze 6ti týdnú,které zaměstnavatel ti musí platit zaplatil co nejmíň,ochrana ve zkušební lhůtě není,stejně ti napíše výpověď ve zkušební lhůtě.
dělají to tak nejen čechům,slovákům ale i maďarům.
mám vlastní zkušenost,tak že to není z doslechu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |