Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Sperrung - 12týdnů blokace z úřadu práce  (Přečteno 209872 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Srpen 19, 2015, 02:55:49 pm »

Zdravím, chci se podělit o opět jak jinak v mém případě o kuriozitu. Tentokrát v podobě 12týdnů blokace ze strany úřadu práce. pracoval jsem letos na jaře pro jednu firmu jako řidič autobusu a po dvou měsících jsem to vzdal a odešel. dělal jsem 80h týdně a padal jsem na hubu. Ještě během pracovního poměru u této firmy jsem si našel místo jiné. Ale mezi výpovědí a nástupem do další práce byly dva dny, byl to víkend a já se na ty dva dny šel registrovat na úřad práce. 4.5.2015 jsem nastoupil do nové práce a tam to bylo ještě horší a šel jsem na PN po týdnu a ihned mě taky sami propustili. Po ukončení PN jsem se šel registrovat na arbeitsamt a ted po skoro 3měsících mi přišlo, že nemám na nic nárok zpětně, protože jsem dal u prvního zaměstnavatele sám výpověď. 3 měsíce mě nechali bez financí a když jsem se začal zajímat co a jak, tak mi přišla stopka.Ale na úřad práce jsem docházel po celou tu dobu a plnil vše co mi stanovili. Jak je vůbec možné nechat člověka bez prostředků 3 a více měsíců? Když dostanu sperre, tak jsem i bez pojištění nebo jak to vůbec chodí? Samozřejmě se odvolám, ale zajímalo by mě jaká je opravdu realita.
« Poslední změna: Srpen 19, 2015, 10:47:58 pm od David » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #1 : Srpen 19, 2015, 03:42:46 pm »

Bohuzel bezna realita. Jakmile das sam vypoved, dostanes od AA trimesicni Sperre. Da se to ale obejit pres lekare, kdyz ti vystavi potvzeni, ze spatne pracovni podminky mely dlouhodoby negativni vliv na tvuj zdravotni stav a ze doporucuje bezodkladne unkonceni PP. Nevim ovsem, zda musi clovek nejdriv vicekrat jit k doktorovi a stezovat si na praci...
Nekde jsem i cetla, ze AA akzeptuje i, kdyz da potencialni zadatel predem vedet, ze planuje dat z vyse uvedenych duvodu vypoved.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Srpen 19, 2015, 03:49:58 pm »

No já to udělal. Byl jsem na AA a dva dny před ukončením pracovního poměru a řekl jsem, žže firma porušuje vše co se dá a doložil jsem důkazy a taky že chci ihned odejít, ale že mě nechtějí pustit a musím dodržet 14denní lhůtu. AA mě ihned v ten den registroval. Akorát chtěli uvést konkrétní důvody. Ty jsem doložil. Jak je to s pojištěním během té stopky??
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #3 : Srpen 19, 2015, 04:00:54 pm »

Tady mj. pisou, ze by spojisteny mel byt nadale i behem te Sperrung.

Krankenversicherung beim Bezug von ALG I

Während der Sperrzeit bleiben Sie zunächst bei der eigenen Krankenkasse krankenversichert: Es besteht eine beitragsfreie Nachversicherungspflicht. Ab Beginn des zweiten Monats der Sperrzeit übernimmt die Agentur die Beitragszahlungen zur Krankenversicherung bis zum Ende der Sperrzeit (§ 5 Abs. 1 Nr. 2 SGB V). Anspruch auf Krankengeld haben Sie nicht (§ 49 Abs.1 Nr. 3a SGB V).


Mehr hierzu bei: http://www.finanztip.de/sperrzeit-arbeitslosengeld/#ixzz3jH0D8lWk

http://www.finanztip.de/sperrzeit-arbeitslosengeld/


Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Srpen 19, 2015, 10:45:34 pm »

jenže tady pořád uniká podstata věci, že mi dali stopku za předešlého zaměstnavatele a ne toho posledního. Já jsem sice sám ukončil pracovní poměr, ale dva dny na to jsem nastoupil jinde. Zřejmě jsem udělal chybu, že jsem neukončil poměr a hned druhý den nešel do nové práce. Byla mezi tím pauza a na ty dva dny jsem se registroval na AA. Ale v mém případě se Arbeitsamt chová jako prase. Několikrát jsem se ptal na různé rekvalifikace a kurzy a bylo mi řečeno, že na to nemám nárok a že bych musel být na ALG 2 a tam to jde. Jako registrovaný na AA musím prý být k dispozici pro novou práci. Kamarád zkončil po 2 letech v práci, šel se registrovat na AA a okamžitě mu nabizeli kurzy a rekvalifikace. takže kde je pravda a na co mám nárok??? Už mě tenhle systém začíná vytáčet. Na oficiálních stránkách AA je toho dost, ale chování uředníků je úplně někde jinde. Na jednu by člověk chtěl mít lepší práci, líp mluvit atd, ale na druhou stranu mu to znepříjemnují jak to jen jde. Já nechci a nikdy jsem nechtěl nic zadarmo, ale mám pocit, že nás asi berou trochu podle ksichtu......
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #5 : Srpen 20, 2015, 09:24:51 am »

To Sperrung je tady naprosto nornální. Chápu,že jsi nevěděl, jak to udělat.Všichni, co jsme sem přišli jsme lecos nevěděli. Jsi tu tak se musíš chovat podle systému. Nebojuj s ním a nekličkuj..nedělej bordel. Lepší je se domluvit se zaměstnavatelem aby Tě tzn. "vykopl".
Dojednáš si nějaké doplacení platu atd. V Německu se snažíme mít korektní vztahy. Pak nebudeš mít na AfA žádnej problém. Nebo se zeptej tady v devadesátých letech tady žádnej net nebyl a taky jsme to dali. Ale že děláš 80 hodin týdně..se raději vrať.Nebo tady uděláš
průser a do konce života se nedoplatíš, jelikož budeš 100% Schuld.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Srpen 20, 2015, 10:43:37 am »

Kdo bojuje a kličkuje? Proč bych se měl někam vracet? Já dal výpověď protože jsem díky nařízením firmy porušoval zákony a nechtěl jsem právě podstupovat tohle riziko a ty mi napíšeš abych se někam vrátil??? Trochu mín arogance a te tvé nadřazenosti by neuškodilo.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #7 : Srpen 20, 2015, 02:38:15 pm »

     Na tych vyssie uvedenych linkoch su aj tieto informacie:

Überforderung durch die Arbeit: Wenn Sie durch die Arbeit nachweislich überfordert sind und einfach nicht mehr können, kann das ein wichtiger Grund zur Lösung Ihres Beschäftigungsverhältnisses sein. Auch dann darf die Agentur für Arbeit keine Sperrzeit verhängen (LSG Hessen, Urteil vom 18.06.2009, Az. L 9 AL 129/08). Die Vorlage eines medizinischen Attests ist dringend zu empfehlen.

Die Sperrzeit von zwölf Wochen kann auf sechs Wochen verkürzt werden, wenn die übliche Dauer für Sie eine besondere Härte bedeuten würde (§ 159 Abs. 3 Nr. 2b SGB III).

Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Srpen 20, 2015, 04:07:27 pm »

Bohužel u lékaře jsem nebyl. Příště se polepším...
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #9 : Srpen 20, 2015, 04:52:38 pm »

Nic ve zlem, ale ty resis vse az s krizkem po funuse. Jeste , kdyz jsi byl zamestnan v tom prvnim zamestnani a resil jsi tady, co  s tim, tak jsem ti sem minimalne 2x davala odkaz, kam mas zavolat a nechat zavolat kontrolu. Ani jsi na to nereagoval. To mas pak tezky.
Tady ti stiznosti nepomuzou.
K nam prijde kontrola, i kdyz zamestnanec dostane vyrazku, jestli nahodou nepouzivame nejake skodlive chemikalie apod. Zcela jiste by v tomto pripade prisli, koneckoncu jde o bezpecnost nejen tvoji , ale i pasazeru.

Napr. zde:
http://www.gaa-m.bayern.de/aufgaben/
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Srpen 20, 2015, 06:58:07 pm »

Jo holka, chybama se clovek uci. tahle me stala skoro 2800eur. Jeste se ale budu odvolavat. Neni to pravomocne. Vis proc jsem tam tu kontrolu neposlal? Nechci byt za bonzaka. Pak si neskrtnu v zadne praci v okruhu 100km.
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #11 : Srpen 20, 2015, 11:14:23 pm »

Tomu castecne rozumim. Schvalne se zeptam naseho souseda, ktery jezdi s autobusem MHD, jestli tam taky takhle zachazeji se zamestnanci a co proti tomu delaji. Taky se muzu zeptat tchana, ten taky delal spustu let u MVV  München nebo co to bylo, byl tam docela zvire. Ale toho uvidim az za 3 nedele.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Srpen 21, 2015, 02:10:15 pm »

U tech velkych firem se dalo by se rit vsechno dodrzuje, protoze maji odbory. U firmy o 5 zamestnancich a 7 autobusech je realita uplne nekde jinde. Pracujes od rana do vecera a nemas nikdy volno. Pak prijde mzda a mas jen zaklad. Chvili cekas, ze te vyplati bokem, ale ani to se nedeje. Kdyz se motas kolem firmy a nic nedelas, tak ti dokonce majitelka rekne at uklidis drevo do sklepa apod. Jeden kolega dokonce tridil sroubky aby bylo videt, ze neco dela. Tohe je realita malych firem v nemecku a nebo jen ja mam pech a vzdy slapnu do.....
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #13 : Srpen 21, 2015, 04:01:20 pm »

Tomu verim. Taky jsem jednoho takoveho znala. Vyucil se u nas, byl docela sikovny, ale prace mu nevonela, tak se nechal ukecat "kamaradem" a sel k nemu jezdit autobusem. Dlouho tam nevydrzel. Jeste rad vzpominal na praci od 8 do 17 hod.

No a u nejake te velke firmy, tam sance neni?
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Srpen 21, 2015, 10:52:09 pm »

Něco se objevilo, ale az od ledna 2016. Neni jednoduche se k takovemu podniku jako cizinec vubec dostat...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |