Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nemocenská  (Přečteno 58205 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Červen 26, 2015, 12:06:07 am »

Pracoval jsem týden pro agenturu a po týdnu jsem šel na nemocenskou. Dva dny po tom co jsem omarodil, mi dali padáka a já marodil dalších 6týdnů. Kdo je mi těch 6týdnů povinný zaplatit? Zaměstnavatel nebo zdravotní pojištovna? Jaký je postup při uplatnování nároku? Díky.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #1 : Červen 26, 2015, 12:15:02 am »

A to si nemal.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Červen 26, 2015, 01:35:27 pm »

Co jsem neměl?Co???
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Červenec 02, 2015, 03:53:43 pm »

Opravdu nikdo nevyřizoval nemocenskou např. přes AOK?Co????
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #4 : Srpen 06, 2015, 02:48:24 pm »

honza3333,podívej se do SZ,dik
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #5 : Srpen 10, 2015, 06:26:43 pm »

Honzo3333,
jak si dopadl?platit má AOK,ale určitě se brání,
mám něco podobného a taky se chtějí vyvléci z povinnosti
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #6 : Srpen 12, 2015, 02:44:07 pm »

Ahoj,
aby ti mohl nekdo fundovane poradit, je nutne nejdrive vedet:

A) druh prac. pomeru
- prac. smlouva
- pres tzv. Zeitarbeit
- na vlastni zivnostnak

B) pokud mas pracovni smlouvu, tak je nutne vedet, zda
- na dobu urcitou
- na dobu neurcitou
- onemocnel si ve zkusebni lhute?

C) jak nemoc vznikla
 - da si sel na nemocenskou tzv. unverschuldet - coz je ve vetsine pripadu
- nebo "verschuldet" znamena napr. ze marodis kvuli tomu, ze si opily ridil auto a zpusobil dopravni nehodu, pri ktere si se taky zranil. Nebo si skakal bungee-jumping atd.
- nebo zda se jedna o tzv. "Fortsetzungskrankheit" - jedna se o chronicke nemoci

Dale je nutne vedet, zda si o nemocenske neprodlene informoval sveho zamestnavatele - musis ho o tom informovat nejlepe v den nastupu na nemocenskou (vyjimka je jen snad pokud jsi v komatu a nemuzes nijak komunikovat). Pripadne to muze mit zamestnavatel interne nastavene tak, ze prvni tri dny nic hlasit nemusis...


Vseobecne je to nastavene tak, ze prvnich 6 tydnu nemoci ti musi platit zamestnavatel, od 7meho tydne pak dal pojistovna - kazdopadne nejlepe ti v tomto ohledu poradi spise na pracaku nez na tomto foru.
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #7 : Srpen 12, 2015, 03:36:02 pm »

Honzo, kdy nekde zacnes pracovat, tak mas az po 4 odpracovanych tydnech narok na "Entgelfortzahlung". Pokud v te dobe onemocnis, i kdyz te zamestnavatel vyhodi, musi ti platit po tu dobu pojistovna. Zamestnavatel je tedy prvni 4 tydny chranen tzv. Wartezeit, tzn,. ze neplati nic.
Je to overeno, delame to take tak.

Chakka: toto neni vubec pravda. Lepe receno, se to nevztahuje na Honzuv pripad.


"Vseobecne je to nastavene tak, ze prvnich 6 tydnu nemoci ti musi platit zamestnavatel, od 7meho tydne pak dal pojistovna "


http://www.aok-business.de/fachthemen/sozialversicherungsrecht/entgeltfortzahlung-und-ausgleichsverfahren/anspruchsvoraus-setzungen/
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Srpen 19, 2015, 02:24:47 pm »

Tak já vám něco povím.. Uvedu nejdříve fakta a pak zápletku. 4.5 jsem začal pracovat a od 9.5 jsem byl v pracovní neschopnosti. Výpověd je datovaná k 12.5. Výpovědní doba byla 1den což je v pořádku. Zaměstnavateli jsem ihned ještě v sobotu 9.5 odeslal nemocenský lístek. Marodil jsem celých 6týdnů a ihned po ukončení nemoci jsem šel na arbeitsamt, protože v nemoci mě nechtěli registrovat. Firma pro kterou jsem dělal mi dodnes nezaplatila a úřad práce mě odkázal abych si našel advokáta a věc řešil soukromě. Nevím odkud se berou všude ty informace, že je arbeitsamt povinen jednat. Nebo v mém případě prostě nechtějí.... Dne 22.6 jsem se při registraci zeptal kdo je povinen mi uhradit nemocenskou a řekli mi, že AOK. Zaslal jsem teda AOK kopii nemocenského lístku a bylo mi odpovězeno, že nemám nárok, protože jsem pojišťovnu informoval o své nemoci pozdě. Takže mi vše zamítli a zatím jsem podat odpor. Já si myslím, že jsem v danou chvíli splnil svou povinnost a zaměstnavateli oznámil ihned nemoc a zaslal co jsem měl. Že mě za dva dny vykopli, tak za to už já nemůžu. Já svojí nemoc v první fázi oznámil tak jak se po mě požaduje. Prostě džungle.....
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #9 : Prosinec 12, 2015, 10:30:10 pm »

jak si dopadl s tím AOK?
zaplatili ti něco,nebo výmluvy a hledání jak se vykroutit, jestli pracák není ten co ti má platit i když je to blbost
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |