Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: podávat odpor proti trestnímu příkazu a zaplacení 3780 eur?  (Přečteno 169396 krát)
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« : Listopad 22, 2014, 12:08:57 pm »

Dobrý den

prosím o radu zda podávat odpor proti trestnímu příkazu.mám na to 14 dní.

přišlo mi od policie v Německu že mám zaplatit pokutu a odevzdat řidičský prukaz na jeden měsíc.Pokutu jsem zaplatil ale špatně si přeložil dopis a řidičský prukaz jsem neodevzdal.(nevědomky)

po 3 měsících mě předvolala policie a ja uvedl že sem řídil protože sem nevěděl že mám odevzdat řp.skB a špatně sem si přeložil dopis,že to bylo nevědomky a jak sem to zjistil z dalšího dopisu hned jsem prukaz odevzdal.uznal jsem svou chybu.

Ted mi došel trestní příkaz a mám zaplatit částku 3780 euro nebo mužu podat odpor.Jelikož ale od poloviny prosince už nebudu v Německu ale v České Republice , nebudu mít jak zaplatit tuhle částku ani nebudu vědět kdy se dostavit k soudu když podám odpor.

prosim o radu co mám dělat.Ano za chyby se platí ale tohle bylo nevědomky

předem děkuji za odpověd

s přáním pěkného dne Tomas
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Listopad 22, 2014, 12:36:46 pm »

Sud s tebou nemoze komunikovat na ceskej adrese?
Prevod penazi z ceskej banky na nemecke konto by tiez nemal byt problem ...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #2 : Listopad 22, 2014, 12:49:12 pm »

V okamziku, kdy budes z Nemecka odhlaseny, je soud povinny ti postu zasilat na tvoji ceskou adresu.
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #3 : Listopad 22, 2014, 01:04:25 pm »

dobře a jedná se mi ještě o to zda podávat či nepodávat odpor.
jako z českým platem tuhle částku platit je dost naročne...
je to má chyba což sem uznal ale udělal jsem to neumyslně a na to prostě nemám abych to zaplatil a z českým platem už vubec ne
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Listopad 22, 2014, 01:10:44 pm »

to je otazka na pravnika (najlepsie nemeckeho), myslim, ze tu ti v tom spravne nikto neporadi

zalezi od toho, ci uznaju, ze si to spravil "neumyselne". a to sa dopredu neda povedat, to by chcelo vestecku gulu ;-)
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #5 : Listopad 22, 2014, 01:22:31 pm »

to teda jo Smích
jen je komplikovane žádat německého právnika když pořádně neumím německy...zaklady zvládam a takove ty technické věci v práci.ale tohle nevím no
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Listopad 22, 2014, 01:30:01 pm »

Chyba je v tom, ze kdyz poradne neumis nemecky, tak jsi si to mel zu tehdy nechat prelozit od nekoho, kdo umi dobre. Obavam se, ze to ti nyni jako argument nikdo neuzna. V Nemecku najdes i pravniky, kteri umi obe reci. Myslim, ze par lidi zde by ti mohlo dat kontakt. Nebo se porozhledni po netu. Napr. tady:
http://www.petra-schinnenburgova.com/de/de_02.html
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #7 : Listopad 22, 2014, 01:42:30 pm »

jj já vím že to je chyba,taky sem to uznal.netvrdím že to není moje chyba.
děkuji za Tip.mrknu na to.no snad někdo dá ještě nějaký tip
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Listopad 22, 2014, 04:28:06 pm »

Za jaký přestupek nebo trestný čin ti byl odebrán řidičský průkaz? V trestní řízení máš jako cizinec právo na tlumočníka. Nemůžeš se obhajovat před soudem ani by jsi nerozuměl a to ani ve zkráceném řízení kdy ti rozsudek zašlou písemně. Trochu zapoj do hry svůj mozek, najdi si někoho kdo dělá tlumočení a překlady a nech si napsat odvolání, ale už teď si myslím, že pohoříš, protože jsi zaplatil pokutu, která ti byla uložena a další nařízení, které ti napsali jsi nedodržel a oni budou 100% argumentovat s tím, že pokud jsi rozuměl tomu že máš zaplatit pokutu, tak jsi musel rozumět i tomu dalšímu. V tom odvolání je třeba škemrat, prosit a uvést špatnou finanční situaci apod. Při troše štěstí ti to sníží, ale placení se asi nevyhneš.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Listopad 22, 2014, 04:31:06 pm »

A můžeš mi prosím říct proč jsi jim řekl, že jsi řídil, když tě u toho neviděli a nechytli?Co???  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #10 : Listopad 22, 2014, 05:12:58 pm »

protože si policie předvolala i ženskou u ktere bydlím a ta jim ochotně řekla že jsem řídil a měl tu auto....
jo pokutu sem platil protože když Ti příjde ta jejich složenka tak je asi jasne že je to pokuta a mám ji zaplatit
byl mi odebrám za to že sem nadýchal 0,5 na místě a 0,4 na stanici!!!
myslím si že se placení nevyhnu,s tím počítam ale třisedm je hodně když nebudu v německu.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Listopad 22, 2014, 06:13:33 pm »

Co já vím, tak v Německu je tolerance do 0,5 promile. Trochu zvláštní..........  Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #12 : Listopad 22, 2014, 06:38:33 pm »

Je fakt, ze pokud jsi byl na policejni stanici a na neco se te ptali bez tlumocnika, tak by se to dalo proti nim pouzit.
Zaznamenáno
Klusi9



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #13 : Listopad 22, 2014, 06:44:31 pm »

v německu je tolerance 0,3
no na stanici sem byl s tlumočníkem,všechno jsme sepsali a i četník říkal že by to něměl být velký problem ale jak se zdá mi to pěkně napařili.ted je otázka zda když podám odpor proti trestnímu příkazu to pak nebude třeba další litr navíc no.každopádně nějakeho tlumočníka se pokusím sehnat.kdyby ale někdo věděl o někom dobrém a levnem budu rád za info
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #14 : Listopad 22, 2014, 07:08:36 pm »

 A ty jsi zpusobil nejakou nehodu? Protoze tady se pise, ze 0,3 plati jen, kdyz jsi neco udelal. Jinak plati 0,5 promile.

http://www.autokiste.de/verkehrsrecht/promillegrenzen.htm
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |