Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pojištění u TK  (Přečteno 42621 krát)
JardaPr



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Září 02, 2014, 10:40:31 am »

Dobrý den.Jsem zaměstnancem u německé firmy,pojištěncem u TK. Mám trvalý pobyt i s manželkou,dětmi v ČR.Manželka přišla o práci,nepobírá žádné dávky,je nezaopatřená,tudíž se musí přihlásit i s dětma u TK jako mám já,tak nám to bylo řečeno na Vzp v ČR.Chtěl bych se zeptat,jak to bude s výlohami u doktorů,syn má epilepsii,musí brát prášky,bude se to platit?Děkuji moc za odpověď.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1 : Září 02, 2014, 11:09:06 am »

Pokud vim, tak manzelka s detmi by meli byt vzdy automaticky pripojisteni u tebe - nic navic se za to neplati. Srazky z platu a tvuj podil na zdr. pojisteni zustavaji stejne. Meli jste to tak mit od zacatku. Takze staci jen zavolat na TK a sdelit jim, ze mas manzelku a dite a ze chces, aby byli pripojisteni s tebou jako rodinni prislusnici (nehraje roli, ze mate trvale bydliste v CZ - akorat veskera korespondence s TK ti bude chodit do Cech.)
Pote si vyzadas od TK formular E106 - zvlast pro tebe, zvlast pro manzelku a zvlast pro dite. Posilaji to mailem. Jedna se o cerpani zdravotni pece v ČR. To jen preposles na ceskou VZP (jina pojistovna to nedela), a ta vam vsem vystavi zlute karticky VZP, se kterymi muzete chodit v Cechach k lekari tak, jak jste zvykli a mate narok na plnou peci. Neni v tom zadny rozdil. Tahle karticka jen ceske pojistovne "ukazuje", ze jste pojisteni, ale ze castku za osetreni musi vyuctovat TK v Nemecku.  Mam dojem, ze tahle karticka plati jen jeden rok a musi se tedy obnovovat.  Na VZP je potreba si zjistit, kdo vas ma na starosti a komunikovat od zacatku s nim. Poradi ti to mozna presneji, nez jsem to popsala ja.
Zaroven budete mit vsichni i karticky TK a muzete chodit i k lekari v Nemecku.
Zaznamenáno
JardaPr



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Září 02, 2014, 12:01:55 pm »

Děkuji za informaci,pomohlo mi to.Akorát mám ještě dotaz,ta kartička na jeden rok,to musim si sám dojít na TK a vyřídit si prodloužení,nevíte jek toto funguje?Děkuji.
Zaznamenáno
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #3 : Září 02, 2014, 12:10:55 pm »

omlouvam se, prispevek sem nepatril, smazat to nejde, takze aspon takto....
« Poslední změna: Září 02, 2014, 12:15:46 pm od faj45 » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #4 : Září 02, 2014, 12:23:47 pm »

nevim, ale odhaduji, ze bude potreba pozadat o prodlouzeni, samo to asi "nenaskoci".
Tj. znovu po necelem roce oznamit TK, ze se nic nezmenilo, trvale bydliste zustava v CR a pozadat o prodlouzeni formulare E106. Asi to bude chtit s nejakym predstihem, aby VZP stacila vystavit dalsi zlutou karticku na dalsi rok a nebyli jste treba mesic bez ni.  Ale to ti asi nejlepe poradi na VZP, jak to bude pokracovat, teda kdy mas znovu TK pozadat o to prodl., aby VZP stacila kartu vystavit.
Nebo mozna to uz je tak daleko, ze si to vyrizuji sami, nevim, treba staci jen oznamit VZP, ze to chcete prodlouzit a VZP se s TK spoji sama. Nebo obracene, oznamit TK, a ta automaticky da vedet VZP, ze stale zustavate v plne peci VZP... Ale to jsem asi spis ve vzdalene budoucnosti  Smích
Nejlepe je to asi resit primo s pojistovnou, pravdepodobne spis s VZP nez s TK, protoze ta se obcas "cuka" tento formular vystavovat a je potreba byt vybaven argumenty, proc to potrebujete. V tvem pripade vase trvale bydliste a manzelka s ditetem doma a byt v tom dusledny.

Preju, at to dobre dopadne, kdyztak pak napis zkusenosti sem, aby vedeli i ostatni, jak to funguje, jeslti to funguje jeste tak, jak jsem ti to popsala a nedoslo k nejakym zmenam, jestli jsi narazil na nejaky event. problem atd...
Pomuze to zas dalsim, kteri treba budou resit podobny problem, jak jsi resil ted ty.
« Poslední změna: Září 02, 2014, 12:33:24 pm od Hair » Zaznamenáno
JardaPr



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Září 02, 2014, 12:52:53 pm »

Děkuji za info.Mě ta kartička platí do 30.9.Zavolal jsem na vzp a tam mi řekli,že to prodloužení zašlou sami na TK.A kartička mi přijde poštou  Úsměv.Pani mi také řekla,že z německé strany to chodí déle.Až to přijde dám vědět,jak to dlouho trvalo.Děkuji moc za ochotu poradit  Mrknutí
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #6 : Září 02, 2014, 09:36:17 pm »

A já doplním:

mám také českou žlutou kartičku podle E106 - "plná péče v ČR" a před týdnem mi přišla bez jakékoliv žádosti nová s datem platnosti do 30.9. 2019. Takže na 5 let. Podotýkám jen, že v DE jsem u AOK a v ČR nejsem u VZP.
Takže jestli u VZP platí jen 1-2 roky, tak tedy nic moc, ostatně jako celá VZP  Mrknutí

Petr
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #7 : Září 02, 2014, 11:30:43 pm »

Aha, bezva, diky za info. Ja jsem mela TK-VZP jen kratce, je to uz delsi dobu. Takze mozna je to uz ted jinak. Puvodne to slo, myslim, delat prave jen s VZP, ktera byla garantem za CR, jedina tzv. statni pojistovna - tedy partner pro zahranici, uznavana i Nemeckem. Ted je to asi uz mozna jinak.
A k tomu, ze zlutou karticku - plna pece v CR - vydavaji pojistovny jen na rok: to si myslim, ze se dela tak, ze ji vystavi jen na prvni rok, druhy rok pote je prodlouzeni, a pokud se u pojistence nic nemeni, tak teprve pote ji vydaji na delsi dobu. Me to na TK tenkrat nejak vysvetlovali, ze bych mela mit trv.bydliste v Nemecku, a ze tohle je vlastne pro ne jen prechodna zalezitost. Moc si s tim nevedeli rady. Ale protoze jsem tenhle system vyuzivala jen prechodne, tak nevim, jak se tahle sluzba "rozvinula" . Ale koukam, ze asi k lepsimu. Tak to je fajn.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |