Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Byvanie v Nemecku - praca v Rakusku  (Přečteno 26001 krát)
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« : Srpen 14, 2014, 08:27:19 pm »

Ahoj, potreboval by som info ohlade mensieho "medzinarodneho" problemu. Mam moznost ziskat pracu v Rakusku, len par km za hranicami. Byvat by som preto chcel zostat v Nemecku (z roznych dovodov, ktoru tu teraz nema zmysel rozoberat - nie, nie je to skryvanie sa pred zakonom, keby niekoho napadlo Úsměv ). Zaujimalo by ma niekolko  veci:

Zakladne info:
- momentalne zijem v Nemecku, s pracou som skoncil a pred par dnami som sa bol prihlasit na urade prace

Predpoklady:
- kedze budem pracovat v Rakusku, firma za mna bude platit dane, socialne a zdravotne tam + asi este kadeco ine, co sa bezne plati...
- pobyt budem mat nahlaseny v Nemecku

Otazky:
- je potrebne mat nejake zdravotne poistenie aj v Nemecku? Podla info, co som si zistil, tak asi nie, ale neviem to naisto...
- je potrebne sa hlasit na nemeckom urade prace a nejak vysvetlovat, ze pracujem v Rakusku a pritom byvam v Nemecku? Alebo je to nemeckym uradom suma-fuk, hlavne, ze od nich nic nechcem? Úsměv  Proste sa z uradu prace odhlasim,  zrusim nemecke zdrav. poistenie a vybavena vec (Co???)
- na to, aby som ziskal v nemecku steuernummer, musel som sa tu prihlasit k pobytu. Je v Rakusku nejaky podobny system? Predpokladam, ze nejake cislo pre danove ucely ziskat musim (Co???)

Predpokladam, ze na tento pripad budu aplikovatelne aj riesenia "praca Rakusko - byvanie Slovensko/Cesko". Pomozu aj tieto informacie.

Vsetkym, ktori k tomuto budu mat nejake vecne info vopred dakujem!
« Poslední změna: Srpen 14, 2014, 08:28:53 pm od skorpion » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Srpen 16, 2014, 01:08:11 pm »

Zda se, ze tady jeste nikdo podobne zkusenosti nema, ackoliv to mezi Nemci nebude nic nezvykleho. Arbeitsagentur k tomu nabizi radu informaci:
 http://www.arbeitsagentur.de/web/content/DE/service/Ueberuns/WeitereDienststellen/ZentraleAuslandsundFachvermittlung/Arbeit/ArbeiteninGrenzregionen/Detail/index.htm?dfContentId=L6019022DSTBAI532860

Popravde tam neni az tolik to, co bych ocekavala. Z hlediska AA to neni problem, dej jim hlavne vedet, ze mas uz praci, urcite nemusim zamlcovat, ze v Rakousku.

Nevim, co je pro tebe vyhodnejsi, jestli chces chodit k doktorovi na prevenci v Rakousku nebo v Nemecku (info o osetreni v Nemecku je v dokumentu Krankenversicherung uplne dole). Pokud bys chtel vyuzivat peci v Nemecku, zeptej se u sve soucasne pojistovny, jestli neexistuje moznost, ze bys v Rakousku platil jenom socialni a zdravotni nadale v Nemecku. Moje kamaradka to tak mela, mela ovsem jednu praci v Nemecku a jednu v Rakousku.
Zaznamenáno
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #2 : Srpen 16, 2014, 02:33:01 pm »

Dakujem za info. Idem sa na to pozriet. V podstate ma doktori nezaujimaju. Mam  svojich sukromnych na SVK.

Ide mi vlastne iba o formality. T.j., ak budem pracovat v Rakusku, odvadzat tam dane, zdravotne positenie a socialne, ci mam nejake povinnosti voci nemeckym uradom, ak tam budem byvat (okrem prihlasenia sa k pobytu). Ci na zaklade mojho prihlasenia k pobytu nebudu chciet nemci aby som mal zdravotne/socialne poistenie tam a odvadzal tam dane.

Snad mi da ten link od teba odpoved. Kazdopadne, dalsie prakticke skusenosti potesia Úsměv
« Poslední změna: Srpen 16, 2014, 02:36:56 pm od skorpion » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |