Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nahlášení k pobytu  (Přečteno 74559 krát)
Bratrtom



Karma: 0
Příspěvků: 11


« : Prosinec 14, 2013, 03:35:56 pm »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda když budu pracovat v Německu na hlavní pracovní poměr např. v nemocnici na smlouvu, jestli se musím přihlásit k pobytu, nebo zda můžu být pořád hlášený v ČR? Děkuji za názory
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 14, 2013, 09:12:44 pm »

Pokud nebudete denně z ČR dojíždět, přihlásit se musíte, ale to také není žádný problém - v ČR se jednoduše neodhlašujte a je to.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bratrtom



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Prosinec 15, 2013, 10:48:16 am »

Děkuji za reakci Úsměv
Jestli to teda dobře chápu, můžu být přihlášen současně v ČR i Německu? a pokud bych byl v Německu s dětmi, mám nárok na příspěvky na děti?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 15, 2013, 11:05:23 am »

Děkuji za reakci Úsměv
Jestli to teda dobře chápu, můžu být přihlášen současně v ČR i Německu? a pokud bych byl v Německu s dětmi, mám nárok na příspěvky na děti?

Mate.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Březen 08, 2015, 01:53:19 pm »

Aj keď je téma stará, predsa len napíšem:
Neviem, ako je to v Čechách, ale myslím, že na Slovensku je to väčší problém, človek by mal oficiálne odovzdať občiansky a odhlásiť sa na Slovensku a prihlásiť v Nemecku. Nemcom je to zdá sa jedno.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #5 : Březen 08, 2015, 02:32:57 pm »

Aj keď je téma stará, predsa len napíšem:
Neviem, ako je to v Čechách, ale myslím, že na Slovensku je to väčší problém, človek by mal oficiálne odovzdať občiansky a odhlásiť sa na Slovensku a prihlásiť v Nemecku. Nemcom je to zdá sa jedno.

V Cechach muze clovek zustat prihlaseny, nehraje to roli. My jsme prihlaseni jak v Cechach, mame tam byt, tak i v Nemecku, uz leta letouci a nikdy zadny problem nebyl. Neni duvod.
Od 1.1.2014 je narok na dvoji obcanstvi. To s tim uplne nesouvisi, ale davam jen pro informaci. Samozrejme je nutne splnit urcite podminky.
Zaznamenáno
orhydeus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Červenec 20, 2015, 06:17:26 am »

Tak jsem zde nový a mám podobný dotaz, ale trochu jinak.

Již mám podepsanou pracovní smlouvu nastupuji přesně za 14 dní, ale budu jezdit s kamionem a víkendy budu na firemní ubytovně. Kam se mám přihlásit? Na jaký úřad, na ubytovně nebudu mít smlouvu tím pádem nevím jak se přihlásit... Protože se jedná o firemní ubytovnu...

Děkuji
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Červenec 20, 2015, 01:11:31 pm »

Tak jsem zde nový a mám podobný dotaz, ale trochu jinak.

Již mám podepsanou pracovní smlouvu nastupuji přesně za 14 dní, ale budu jezdit s kamionem a víkendy budu na firemní ubytovně. Kam se mám přihlásit? Na jaký úřad, na ubytovně nebudu mít smlouvu tím pádem nevím jak se přihlásit... Protože se jedná o firemní ubytovnu...
Řekl bych, že by ses měl na místním úřadě (jmenují se podle obce či její velikosti jinak) přihlásit na tu ubytovnu. Jednak na ni určitě nějakou smlouvu mít budeš, jednak na přihlášení není žádná smlouva potřeba. Prostě tam přijdeš a řekneš "bydlím na adrese XX YY". Otázkou jen je, jestli se chceš hlásit úplně v DE, nebo to tady uvést jen jako podružné bydliště a hlavní nechat v ČR. Poslední věta jsou ale jen mé dohady, nevím, zda v DE už žiješ, necháváš si zázemí v ČR, kde plánuješ danit apod.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #8 : Červenec 20, 2015, 03:12:22 pm »

Tak jsem zde nový a mám podobný dotaz, ale trochu jinak.

Již mám podepsanou pracovní smlouvu nastupuji přesně za 14 dní, ale budu jezdit s kamionem a víkendy budu na firemní ubytovně. Kam se mám přihlásit? Na jaký úřad, na ubytovně nebudu mít smlouvu tím pádem nevím jak se přihlásit... Protože se jedná o firemní ubytovnu...
Řekl bych, že by ses měl na místním úřadě (jmenují se podle obce či její velikosti jinak) přihlásit na tu ubytovnu.
V dedinách sa pobyt prihlasuje na Rathaus-e, v Mníchove v "Bürgerbüro", či sa to tak volá aj v ostatných mestách, neviem ... stačí si hodiť do googla "Wohnsitz anmelden" plus názov mesta, dediny a ono by to malo vypluť príslušný úrad ...
« Poslední změna: Červenec 20, 2015, 03:14:33 pm od bajinka2016 » Zaznamenáno
orhydeus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #9 : Červenec 25, 2015, 06:15:39 am »

Tak jsem zde nový a mám podobný dotaz, ale trochu jinak.

]
Řekl bych, že by ses měl na místním úřadě (jmenují se podle obce či její velikosti jinak) přihlásit na tu ubytovnu. Jednak na ni určitě nějakou smlouvu mít budeš, jednak na přihlášení není žádná smlouva potřeba. Prostě tam přijdeš a řekneš "bydlím na adrese XX YY". Otázkou jen je, jestli se chceš hlásit úplně v DE, nebo to tady uvést jen jako podružné bydliště a hlavní nechat v ČR. Poslední věta jsou ale jen mé dohady, nevím, zda v DE už žiješ, necháváš si zázemí v ČR, kde plánuješ danit apod.

Dekuji za odpoved, ne ne teprve pojedu do Německa. A když nahlásím trvalé bydliště v DE, zustane mi český řidičak? Jaky je rozdíl mezi částečným a trvalím přihlašením děkuji Moc
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |