Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: zkusenosti s johann wirkner zeitarbeit wackersdorf ???  (Přečteno 624063 krát)
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #30 : Leden 03, 2014, 07:32:10 pm »


Je to tak jak jsem napsala. v Německu mají nemocní nárok jen na tzv. ambulantní péči a její rozsah stanoví podle stupně postižení zdravotní pojišťovna, neznám přesně tabulky, ale podle mé zkušenosti jsou to max. 2 hodiny péče a ty jsou většinou rozložené do tří částí: ráno, poledne a večer.
Kompletní 24 hodinovou DOMÁCÍ PÉČI si musí hradit nemocný nebo jeho rodina sám. V Rakousku tuto domácí péči hradí v plném rozsahu zdravotní pojišťovna. Samozřejmě se jedná o dlouhodobě nemocné nebo zdravotně postižené
« Poslední změna: Duben 22, 2014, 05:00:44 pm od David » Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #31 : Leden 03, 2014, 07:34:35 pm »



Ale nemýlím se, ale nejsem si jistá, zda si rozumíme. Pflegehelferin je něco jiného než Pfelgerin. Je v tom podstatný rozdíl
« Poslední změna: Duben 22, 2014, 05:00:48 pm od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #32 : Leden 03, 2014, 07:58:10 pm »

http://www.awo-muenchen.de/karriere/pflegepersonal/pflegefachkraefte/


https://karriere.muenchenstift.de/jobs-und-karriere


Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #33 : Leden 03, 2014, 08:00:32 pm »

http://www.brk-muenchen.de/stellenangebote/pflegekraefte

http://www.caritas-nah-am-naechsten.de/Jobs/Default.aspx
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #34 : Leden 03, 2014, 08:31:38 pm »

Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #35 : Leden 03, 2014, 08:34:05 pm »


Caritas a Awo skutečně hledají pouze a jen kvalifikované pečovatelky a ne Pflegehelferin. Je to skutečně velký rozdíl, protože Pflegerin je vpodstatě zdravotní sestra, Pflegehelferin dělá jen pomocné a nekvalifikované práce.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #36 : Leden 03, 2014, 08:51:53 pm »


Tak nevim, porad tu pises o ambulantni peci. Vzdyt mluvime vyhradne o ambulantni peci. Nejedna se prece o stacionarni peci nebo ano?
A proc ti mam verit, ze v Nemecku si nemocni hradi vse sami a v Rakousku ne? Vzdyt prave kvuli tomu jsme pojisteni, abychom tu peci dostali uhrazenu nebo ne? Existuje spousta agentur, ktera tuto 24 hod. peci nabizi a za predpokladu poskytnuti ubytovani a stravy je mozno se do obnosu ktery pojistovna vyplaci,  se vejit. Popr. muze doplatit napr. Landkreis zbyvajici sumu. Tak by me zajimalo, kdes to vzala?
Kdyby to tak nebylo, na co by vlastne ta pojistovna napr. pri Stufe III tech 1550 Euro, viz v predchozim mem prispevku, vlasne vyplacela?

http://www.pflegeagentur24.de/rundumdieuhr.htm

http://www.prosenior-betreuung.de/kosten.html

Jo a jeste neco, uz se na to ptal jednou Jirike. Proc mas 2 nicky, kterymi odpovidas v jedne diskuzi? To ti nestaci
jeden? Nebo to je jina Dorotkaforyou. Nebo je schizofrenicka? Kroutím očima
« Poslední změna: Duben 22, 2014, 05:01:17 pm od David » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #37 : Leden 03, 2014, 09:38:17 pm »


Nemám čas se zabývat tvými odkazy a studovat je. Je možné, když si platíš nějaké drahé připojištění, tak tu péči dostaneš, ale rozhodně ne z klasického zdravotního pojištění. Vím to od klientů, kteří mají těžce nemocné doma a museli si 24hodinovou péči hradit sami, pokud neměli na péči sami čas a nechtěli svého blízkého dát do ústavu. Pečovatelka, která jezdí 3x denně za pacientem 24hodinovou péči  rozhodně nenahradí. Vím to také od jedné Maďarky, která se celodenně starala o jednoho starého pána a také mi říkala, že si ji platí rodina a vpodstatě tu práci tady dělala načerno. Dvakrát denně tam jezdila pečovatelka z tzv. ambulantní a nemocniční péče, která vykonávala některé úkony, které hradila zdravotní pojišťovna.
A co se týká mého nicku, fakt nechápu, čím ty vším máš čas se zabývat. Je možné že mám nicky dva, ale počítač mě automaticky přihlašuje, tak ani nevím pod kterým zrovna píšu a ani to nijak neřeším. Nakonec se ty nicky asi ani moc neliší. Asi se to stalo tak, že se mi někdy nepodařilo přihlásit, tak jsem si založila účet nový a to bez čárky nebo s čárkou, co já vím. To je věda, viď? :-)
« Poslední změna: Duben 22, 2014, 05:01:07 pm od David » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #38 : Leden 03, 2014, 10:06:11 pm »

Tak kdyz nemas cas, draha Dorotko s teckou i bez tecky, tak opravdu nechapu, proc ho tu s nami vubec marnis? Kdyz chces diskutovat, tak by sis ten cas mela najit, aby sis poradne precetla, co ti tu ostatni pisi, jen tak se totiz muzes vyjadrit k tematu, aniz bys pusobila ehm tak, jak pusobis. Jakou maji potom tvoje pripevky  vypovidaci hodnotu? To si muzes rovnou zalozit tema s nadpisem "Samomluva".
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #39 : Leden 04, 2014, 03:18:32 pm »

Tak kdyz nemas cas, draha Dorotko s teckou i bez tecky, tak opravdu nechapu, proc ho tu s nami vubec marnis? Kdyz chces diskutovat, tak by sis ten cas mela najit, aby sis poradne precetla, co ti tu ostatni pisi, jen tak se totiz muzes vyjadrit k tematu, aniz bys pusobila ehm tak, jak pusobis. Jakou maji potom tvoje pripevky  vypovidaci hodnotu? To si muzes rovnou zalozit tema s nadpisem "Samomluva".

Víš co? Můžeš si vyhledávat kde chceš jak chceš, to je tvoje věc, já píšu jak to vypadá v praxi, protože je to můj obor. Takže pokud nejsi nějak extra připojištěná a skončíš třeba na vozíčku s 24hodinovou domácí péčí hrazenou pojišťovnou v Německu nepočítej.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #40 : Leden 04, 2014, 08:27:20 pm »

Doroto s teckou a bez tecky, jeste jsi mi neodpovedela, odkud vis, ze v Rakousku to proplaci pojistovna a v Nemecku ne? Je moje otazka prilis tezka? Az na tvoje tvrzeni, kteremu po tom, jak se tu obcas prezentujes, mam docela problem verit, jsi nic, co by tve tvrzeni alespon v nejmensim dolozilo, neuvedla.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #41 : Leden 09, 2014, 07:11:39 am »

Doroto s teckou a bez tecky, jeste jsi mi neodpovedela, odkud vis, ze v Rakousku to proplaci pojistovna a v Nemecku ne? Je moje otazka prilis tezka? Az na tvoje tvrzeni, kteremu po tom, jak se tu obcas prezentujes, mam docela problem verit, jsi nic, co by tve tvrzeni alespon v nejmensim dolozilo, neuvedla.

Nerozumíš psanému textu? Tvoje smůla
Zaznamenáno
MirekM



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #42 : Březen 20, 2014, 02:54:27 pm »

Ahoj všem,

Přátelé přečetl jsem si pár Vašich komentářů ohledne agentůr a zprvu bych odpověděl hned na Wirknera.

1.Wirkner NEBRAT !
Tato agentůra pouze nabere lidi a dál se o ně nestará,co se týče platu máte pouze základ 8,50/hod hrubého.
Pochopitelne Vám řeknou že Vám budou proplácet cestovné do práce ( 6 eur/den) ale o tyto peníze se opravdu budete muset doprošovat.Navíc Vás nutí se
přihlásit na úřadě k přechodnému bydlišti,aby Vám nemuseli proplácet farhgeld .
Pokud chcete pracovat pro agentůru tak v okolí doporučuji Pangerl Personalleasing GmbH ve Schwandorfu.Zde je i český zástupce který je Vám 24 hod k dispozici.
Nestaráte se o nic vse Vám zařídí agentura,bankovní účet,sociálni a veskeré potrebne veci.
Co se týče platu tak zde dostanete taky min. mzdu ale + 30 eur/den jako diety ,který jsou Vám vyplaceny každý týden po odevzdání odpracovaných hodin.
Pokud to stihnete v patek do 15 hod mužete si je vzít i hotove přímo na agentůře a tím si udelat pekný víkend v CR.

2.Práce přes agentůru je asi nejlepší pro začátečníky,mohou se tak rozkoukat a pak si i najít neco jiného už sami.



« Poslední změna: Prosinec 17, 2014, 01:29:43 pm od David » Zaznamenáno
stredocesky kraj



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #43 : Duben 16, 2014, 09:26:22 am »


Ahoj prosím tě, měl by jsi kontakt na toho českého zástupce? Psal jsem jim na email jestli tam nějaký zástupce pracuje a poslali mi pouze dotazník ve slovenštině.
« Poslední změna: Duben 22, 2014, 05:01:58 pm od David » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #44 : Duben 20, 2014, 05:12:38 pm »


Caritas a Awo skutečně hledají pouze a jen kvalifikované pečovatelky a ne Pflegehelferin. Je to skutečně velký rozdíl, protože Pflegerin je vpodstatě zdravotní sestra, Pflegehelferin dělá jen pomocné a nekvalifikované práce.

Podľa mňa to ú nie je pravda, niekedy na začiatku  som sa o tú Helferin uchádzala a povedali mi, že by som musela pichať injekcie.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |