Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406847 krát)
jirike
Host
« Odpověď #105 : Říjen 30, 2014, 12:22:44 pm »

Presne tak   Mrknutí
Kazdeho vec, ovsem stejne jako nazor...
Leckdo si pripadna rizika vubec neuvedomuje.
I cirkev svata ma svou odvracenou tvar i presto je papež stale papezem a na jeji důvěryhodnosti to nijak neubira... Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #106 : Říjen 30, 2014, 01:28:15 pm »

I cirkev svata ma svou odvracenou tvar i presto je papež stale papezem a na jeji důvěryhodnosti to nijak neubira... Úsměv
Církev, vážnost a důvěryhodnost?
...a to dnes ani není Apríl Smích

Nicméně to bychom tematicky odbočovali na velmi dobrodružné cestičky...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Thomas330



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #107 : Listopad 17, 2014, 08:22:20 pm »

zdravím, nevíte jestli při koupi vozu v DE, mohu po teprve měsíčním pobytu dostat německé SPZ a povinko ? díky
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #108 : Listopad 18, 2014, 10:40:56 am »

zdravím, nevíte jestli při koupi vozu v DE, mohu po teprve měsíčním pobytu dostat německé SPZ a povinko ? díky
Pokud jsi tu přihlášen, tak určitě. Jen povinné ručení možná bude na začátku dražší - prověř si určitě u více pojišťoven, jaký koeficient ti pro začátek přiznají (210%, 140%, 100%...- čím nižší, tím lepší, tím koeficientem se násobí základní pojistná sazba). Pomůže, když budeš schopen doložit potvrzení od nějaké české pojišťovny, že - a jak dlouho - jsi u nich byl beze škod pojištěn.
« Poslední změna: Listopad 18, 2014, 10:41:58 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #109 : Červen 08, 2015, 04:08:35 pm »

Vidim že to je dlouhatanske tema, nicmene bych rad poprosil o neco:  nema někdo jeden KFZ-Steuer-Bescheid, z ktereho vyplyva česka či slov. SPZ a dan ? Myslim že to tu někdo už jednou udelal, ale proste to nenajdu.
Předem dik
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #110 : Červen 08, 2015, 09:08:58 pm »

Je to v mem prispevku jako priloha asi 2 strany nazpet...
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #111 : Červen 10, 2015, 07:51:25 pm »

jirike

Právě, že jsem tohle fórum četl několikrát. Kdyby to bylo jasné, asi by tady ta diskuze nebyla tak "populární". Jak jsem již uvedl, nejsem jediný Čech v našem městě, který tady má auto na českých SPZ....a ostatní ho měli dokonce psané přímo na sebe. Všichni byli několikrát kontrolováni a nikdy po nich nikdo nic nechtěl. Stejně jako jsou zde na fóru uživatelé, kteří žijí několik let v Německu a nic se jim nestalo, tak i takové znám ve svém blízkém okolí.

Celou situaci korunuje místní policista, který o praktickém fungování této záležitosti nemá aktuální informace. O jiných policistech z vyprávění mých známých mohu pochybovat, ale když mně osobně řekne policajt blábol, který pak finančák vyvrátí (podobná situace je zde několikrát popsána), není namístě tvrdit, že věc je jasná.


keena

vypadá to, že nejslabším článkem celé problematiky jsou především ti, kteří by o tom měli vědět nejvíce - policajti (abys je neopil rohlíkem - efektivní výmluva je prý "jezdím každý víkend zpátky do ČR") a úředníci finančáku/celní správy (aby jasně a spolehlivě řekli, že daň platí i ten a ten a platit ji nemusí ten a ten).

Přístup policie se bude nejspíš lišit region od regionu. Východní pohraničí nejspíš trpí návalem cizinců z východní Evropy a protože je zde více konzervativních lidí, nejspíš je mezi nimi i více agresivnějších policistů, kteří během služby nejradši loví auta s cizími SPZ). Mně by tehdy nejspíš pomohlo, kdybych řekl, že Německem jen projíždím, a spolíhal se na to, že ho má odpověď uspokojí a popřeje mi pěkný večer. Každopádně tenhle typ působil spíš dojmem, že si na mě za týden počká na stejným místě.

Podle toho, co stojí v tom dokumentu o přihlášení, bych si tipnul, že auto, které už rok provozuji v Německu a nepatří mně, nesmím na německých silnicích dále používat (protože ho logicky nemohu přihlásit na německé SPZ).

Jelikož ale mohu platit daň i na auto s ne-německými SPZ, netuším, proč pak lpí na přihlášní pod německé SPZ. Nic víc než nutnost mít auto pojištěné u německé pojišťovny v tom asi nebude, a tento stav by německému celnímu úřadu mohl být jedno. Nevím.
Ja mám silný pocit, že (okrem iného) to závisí vždy
od konkrétného úradníka/ policajta, ako sa vyspal,
akú má náladu a ako je informovaný a ... akú má chuť sa informovať ...

Tieto skúsenosti mám aj v iných oblastiach, napr. budúci zamestnávatelia tvrdohlavo pýtali pracovné povolenie pár mesiacov potom, ako ho už nebolo treba  ...

« Poslední změna: Červen 10, 2015, 07:59:08 pm od bajinka2016 » Zaznamenáno
Konstanz



Karma: -26
Příspěvků: 88


« Odpověď #112 : Červen 10, 2015, 08:20:37 pm »

Za tech par let co jsem v SRN, jsem nabyl dojmu, ze  jde primarne o identifikaci pripadneho vinika popr. nevinika dopravni nehody potazmo o jeho identifikaci od ujeti od nehody atd. a v neposledni rade nemeckou mentalitu
 a sice  proc by nemec mel platit nemale penize za provoz jeho vozidla a cizinec zijici a pracujici i kdyz treba jen  docasne v SRN platit nemusel....V kazdem pripade, pokud nebudete pendleri popr. nebudete prihlaseni na ferienwohnung, studenti a pod. neprepisujete sve auto na nemecke plechy a radeji zaplatte KFZ steuer at mate klid. Je vseobecne znamo, ze policiste, celnici a jini statni urednici nejou dostatecne kvalifikovani resp. maji jen omezene znalosti a proto se muzete v ruznych castech nemecka setkat s ruznym vykladem zakona resp. predpisu, ale vzdy to bude u nas (cizincu) v neprospech.
« Poslední změna: Červen 10, 2015, 08:26:14 pm od Konstanz » Zaznamenáno
michal.d



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #113 : Červenec 18, 2015, 04:04:57 pm »

Chtel bych se zeptat osazenstva, zda jiz nekdo jednal s Zollamtem, nebot nam to z financniho uradu presunuli. Dekuji.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #114 : Červenec 18, 2015, 10:46:40 pm »

Nebudu mluvit za místní osazenstvo, ale za sebe.

Místní Zollamt moji žádost přeposlal do Regensburgu (prý cizí SPZ řeší vždy nadřízený Zollamt).
Asi po týdnu mi odtud přišel dopis, že jsem povinen mít auto na německých značkách.
Odpověděl jsem mailem, že jelikož nejsem vlastníkem vozidla tak to není možné a že chci jen zaplatit KFZ-steuer tak jako každý rok na Finanzamtu a že si chci splnit svoji povinnost vůči něm. státu a takové to blá blá k tomu okolo. Zároveň jsem napsal, že pokud mi neumožní zaplatit, žádám je o písemné  potvrzení jejich stanoviska abych se tím mohl při silniční kontrole prokázat.

Uběhlo asi 8 týdnů a žádná odpověď, žádný kontakt. Sám přemýšlím jak dál...
Takže asi tak.

Jedno je skoro jisté - každý Zollamt bude asi postupovat trochu jinak, jsem o tom přesvědčen.

Petr 
Zaznamenáno
michal.d



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #115 : Červenec 19, 2015, 11:23:53 am »

Chtel bych se zeptat, tobe Zollamt neposlal vymer za dan? Ja prihlasil auto jeste na Finanzamtu a jak to preslo na Zollamt, tak jsem normalne dostal vymer. Proc se ptam - chtel bych si koupit nove auto a tak jestli mi to prehodi na nove auto a nebo jestli budou delat stale problemy. Opravdu ten jejich pristup nechapu. Co jim prinesou nemecke znacky, kdyz jim platime dane.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #116 : Červenec 19, 2015, 04:56:38 pm »

Ja ten jejich pristup docela chapu a nechapu ten Tvuj Mrknutí
Zaznamenáno
michal.d



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #117 : Červenec 19, 2015, 05:48:22 pm »

Jirike: Pokud se s tebou nikdo nebavi, tak si svuj mindrak nemusis lecit tady. Urcite jsou k tomu venovana jina fora. Dekuji.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #118 : Červenec 19, 2015, 06:29:44 pm »

Ptal si se osazenstva Mrknutí
Ne nikoho konkretne  Polibek
Utocit s mindraky, no nevim...  Škleb pobavilo me to.
Nemam mindrak Mrknutí

Jen chapu, ze se ve vsech zemich EU snazi prosazovat to, k cemu se zavazali, tedy i v ČR.
I v Nemecku, i kdyz tady tak trosku jinak a benevolentneji...

Pokud nechapes co prinesou nemecke znacky takhle verejne, tezke pak diskutovat...
Krom prehledu komu auto doopravdy patri, protoze cesky ani jiny registr jim pristupny beznou cestou neni, taky je to ochrana i aut registrovanych v Nemecku, protoze je pak tezka domluva s pojistovnou severovychodniho polskeho vojvodství,  nebo z Bulharska...
Taky je to zbytecna administrativa.
Ty to evidentne nevis, ale tady se k te dani nikdo hlasit extra nemusi, myslim s nemeckymi SPZtkami.
Vse funguje automaticky. Odhlasis auto a Zollamt Ti posle dopis a vrati na ucet preplatek.
Prihlasis auto, Zollamt Ti udela vypocet, obeznami Te s tim v dopise a z uctu si to strhne.
Zadne prihlasovani a zadna dalsi administrativa...
I to muze byt jeden z duvodu, krom toho zakoneho Úsměv

A bez mindraku Úsměv
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #119 : Červenec 19, 2015, 10:47:52 pm »

Mně Zollamt žádný výměr neposlal. Asi proto, že všechny ty roky předtím mi na Finanzamtu vyměřili Kfz daň jen na rok s tím, že mám za rok přijít znovu. Nikdy jsem se neptal jestli je i jiná možnost, Finanzamt mám 150 m od domu a nedělalo mi žádné problémy jednou za rok se tam stavit  Úsměv.

Auto jsem po pořízení v ČR přihlásil na českou firmu, protože DPH byl prostě takový ranec že jsem neodolal. Kdybych si ho koupil na sebe, už dávno ho mám na německých značkách a do těchto diskusí bych se asi moc nezapojoval.
Doteď jsem mohl KFZ-steuer platit, a také platil, (a možná ani nemusel, mohl jsem se v případě potřeby kdykoliv vymlouvat tak jak to dělá spousta krajanů  Škleb ),  tím pádem jsem měl klid a čisté svědomí. Oni teď hrají mrtvého brouka, neodpovídají na mé žádosti a přitom to většinou bývá naopak...

Petr
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |